Archiwum dla Wrzesień 2013

CharterOak MPA-1 – dwukanałowy przedwzmacniacz mikrofonowy high-end

charteroak mpa-1

Co? Dwukanałowy przedwzmacniacz mikrofonowy z transformatorem na wyjściu

Dla kogo? Klasa PRO. 

Czytaj resztę wpisu »

, , , , , , ,

Dodaj komentarz

Sugar Bytes WOW Filterbox – wirtualny procesor efektów dla iPada

wow2ioskvrWOW Filterbox kosztuje 14 Euro, oferuje cały szereg interesujących filtrów. Pad XY może kontrolować nawet sześć parametrów jednocześnie tworząc szalone wariacje efektowe. Ponadto na pokładzie znajduje się zintegrowany player i recorder. Do pracy wymagany jest co najmniej iPad 2 z systemem iOS 6.1 lub nowszym. Zainteresowanych odsyłamy do App Store.

v

, ,

Dodaj komentarz

OCD DSP „OCS – Obsessive Compulsive Saturation” – darmowy saturator w formacie VST dla systemów Windows

1229902_10201010038225828_627594107_nJeśli szukacie freeware’owej wtyczki do nasycania poszczególnych śladów, grup lub całych miksów wypróbujcie OCS (skrót od Obsessive Compulsive Saturatio). To bardzo prosta aplikacja oferująca cztery tryby wprowadzające różny typ i poziom zniekształceń. Nie ma tu regulatora umożliwiającego regulację proporcji pomiędzy sygnałem bezpośrednim a obrobionym, dlatego dobrym pomysłem jest wykorzystanie wtyczki na auxie i wysyłanie do niej poszczególnych elementów miksu.

v

, , , , ,

Dodaj komentarz

Vermona DSR-3 – stereofoniczny pogłos sprężynowy

dsr3 angled left 920px 72 dpiDSR-3 to bezkompromisowy pogłos sprężynowy zaprojektowany z myślą o pracy w studiu lub na scenie. Pojawi się w sprzedaży w październiku. Oferuje trzy tryby pracy: Stereo, Dual Mono oraz Serial. Ten ostatni umożliwia wysłanie pogłosu pierwszego kanału na drugi tworząc długie, ciekawie brzmiące ogony. To idealna opcja dla fanów eksperymentów brzmieniowych.

v

, , , ,

Dodaj komentarz

MachineWerks CS X51 – powstaje nowy kontroler MIDI

6df9f6bee8ff03a652367d39dd91068e_largeCS X51 jest zamknięty w obudowie o wymiarach 390 x 184 x 57mm, waży niespełna półtora kilograma. Posiada 28 encoderów, 7 45-milimetrowych faderów oraz matrycę z przyciskami 4×4. Komunikacja odbywa się za pośrednictwem złącza USB lub klastycznego, 5-pinowego złącza DIN. Projekt jest współfinansowany przez portal KickStarter i będzie możliwy do realizacji, jeśli w przeciągu dziewięciu najbliższych dni uda się uzbierać kwotę 27 tysięcy funtów. Wszystko jest na dobrej drodze… W przypadku sukcesu, kontroler trafi do sprzedaży w styczniu, 100 pierwszych egzemplarzy ma kosztować po 275 funtów (+25 za przesyłkę międzynarodową). Kolejne partie będą sprzedawane nieznacznie drożej (300 funtów).

v

, , ,

Dodaj komentarz

3G Sounds Sample Delay Calculator – ciekawa aplikacja dla iOS

image.phpSample Delay Calculator to przydatna aplikacja stworzona dla użytkowników iPhone’ów, iPadów lub iPodów Touch z systemem iOS 6.1 lub nowszym. Jest już dostępna w App Store, kosztuje 1,79 Euro. Sprawdzi się na scenie lub w studiu do prostego przeliczania dystansu w metrach na sample i milisekundy.

v

, , ,

Dodaj komentarz

Metallica: Through the Never

Tym razem nie chodzi o nowy kompresor lub preamp, zbliża się premiera surrealistycznego musicalu z Metallicą w roli głównej. Gdzie w tym wszystkim wątek sprzętowy? Na scenie 😉

v

, ,

Dodaj komentarz

BOP Recording Studios – fenomenalny kompleks studyjny w RPA

BOBJeśli sądzicie, że wielkie studia to synonim Londynu, Nowego Jorku lub Los Angeles, jesteście w wielkim błędzie. Na początku lat 90-tych w Republice Południowej Afryki powstał olbrzymi, bezkompromisowy kompleks BOP Recording Studios składający się z trzech niezależnych studiów w których zamontowano największe konsolety Focusrite, SSL i Neve. Zobaczcie sami…

v

, , , ,

Dodaj komentarz

Sennheiser HD 26 PRO – nowe, zamknięte słuchawki do zastosowań broadcastowych

image.phpJak podkreśla producent, model HD 26 PRO to doskonały wybór do radia lub telewizji. Dzięki modułowej budowie istnieje możliwość prostej i szybkiej wymiany przewodu oraz nauszników. Istotnym atutem konstrukcji jest także system ActiveGard chroniący słuch przed nagłymi skokami sygnału przewyższającymi próg 105 dB.

v

, , , , ,

3 Komentarze

Electrodyne 2511 i Electrodyne 2501 – kapitalny EQ oraz preamp teraz także w stereofonicznej wersji rack

reggieElectrodyne 2511 to stereofoniczna wersja korektora Electrodyne 511 wzorowanego na konstrukcjach z przełomu lat 60-tych i 70-tych ubiegłego wieku. Każdy kanał posiada w sumie trzy niezależne przyciski oraz dwa potencjometry pod którymi znajdują się małe przełączniki częstotliwości. Dwa przyciski zmieniają charakter pracy filtra z półkowego na szczytowy, trzeci odpowiedzialny jest za funkcję bypass. Dolne pasmo udostępnia cztery nastawy: 50 Hz, 100 Hz, 250 Hz i 500 Hz, górne 1,5 kHz, 3 kHz, 5 kHz, 10 kHz. W obu przypadkach zakres regulacji wynosi +/-12 dB (gain opiera się na potencjometrze skokowym).

reggie-2Electrodyne 2501 to jak wcześniej wspomniano stereofoniczna wersja preampu Electrodyne 501. Bazuje na całkowicie dyskretnym torze sygnałowym. Każdy posiada dwa regulatory odpowiedzialne za niespełna 70-decybelowe wzmocnienie: Gain i Out. Do tego dochodzą przełączniki służące do włączenia zasilania Phantom (+48V), odwrócenia polaryzacji, zmiany impedancji wejścia mikrofonowego (50/200 ohm), zmniejszenia czułości przedwzmacniacza (PAD -20dB) oraz włączenia w tor audio wejścia instrumentalnego (DI).

v Czytaj resztę wpisu »

, , , ,

Dodaj komentarz